KONCERTOVALI PRO NAŠEHO FILÍPKA!

• KONCERTOVALI PRO NAŠEHO FILÍPKA!
Stříbro – V pátek 6. října se ve stříbrském kostele Nanebevzetí Panny Marie se konal Jazzový koncert, ve kterém zazářili skvělí muzikanti. Hudební akci připravili Dolníci města Stříbra společně s Muzeem minerálů Duchmaus Stříbro.

Muzikanti v sestavě Bohumil Dvořák (kytara), Jan Fictum (bicí), Jiří Podlipný (klavír) a Eva Vogeltanzová (basa), zahráli pro nemocného chlapce prý velmi rádi. „Jeho příběh nás velmi oslovil, ačkoliv chlapce, ani jeho rodinu osobně neznáme. Rozhodně je ale třeba pomáhat, a tak jsme se k projektu rádi připojili,“ uvedla za hudebníky Eva Vogeltanzová z Plzně.

Do kostelíka přišlo na čtyři desítky posluchačů, včetně stříbrského starosty Karla Lukeš a přátel sdružení Dolníků. „Za Dolníky jsme Filípkovi přidali dva tisíce a zbytek je od návštěvníků, celkem to je 7 650 korun, šek předáme rodině Směšných na Benefičním tanečním večeru 13. října v Černošíně. Doufáme, že i tato částka bude užitečná a pomůže k potřebnému autu s úpravou pro invalidní vozíček,“ uvedli předseda Dolníků Radek Urban a Petr Osvald, který je majitelem soukromé sbírky minerálů v Muzeu Duchmaus.
Z Kladrub přišla zpráva od paní Stanislavy Šmahelové. „Moje dcera žije v Norsku a nabízí rodině zvedací plošinu na vozík. Už jsem s rodinou Směšných jednala a ti jsou za ni moc rádi, teď už probíhá příprava ke všem formalitám k předání. Jsme moc rádi, že i tímto můžeme pomoci,“ uvedla Stanislava Šmahelová.
S dalším šekem přijedou na Benefiční večer i ze Svazu tělesně postižených ze Stříbra. Na účtu zřízeném pro Filípka je nyní téměř sto tisíc korun.

Pokud se chcete zapojit i vy, lze tak několika způsoby:
1. Pošlete jakoukoliv částku na č.ú.: 223212123/0600
Stav účtu můžete průběžně sledovat zde: https://www.moneta.cz/firmy/instituce-a-verejna-sprava/transparentni-ucty/001?accountNumber=223212123
2. Přijďte na Benefiční taneční večer do černošínského motorestu Vlčák dne 13. října od 18 hodin.
3. Přijďte si do černošínského muzea koupit kalendář 11Stars s malými tanečnicemi.
4. Oslovte vaše firmy, podnikatele, přátelé, zda se někde nezbavují slušného většího vozu, který by mohl mít v zadní části invalidní vozíček?