ZÁVĚREČNÝ TANEČNÍ VEČER

• ZÁVĚREČNÝ TANEČNÍ VEČER
Pomalu končí další školní rok a s ním také zájmové kroužky. V Černošíně si chtěli tancem připomenout, co vše se za poslední měsíce naučili, a tak vznikl projekt Závěrečného tanečního koncertu.
 Akci pořádala taneční skupina  11 Stars za podpory TJ Sokol Černošín a města Černošín. Více o akci prozradila vedoucí kroužku Veronika Merglová. „Kromě našich černošínských tanečníků jme měli také pozvané hosty ze Stříbra a Tachova. V průběhu večera se představily tři taneční skupiny, které vedu já, a to 11Stars a LittleStars z Černošína a také malé tanečnice z DDM Tachov. Dále pak vystoupila dospělá taneční skupina Kateřiny Krejsové, kterou vede také pod DDM Tachov. Poslední dvě taneční skupiny, které jsme si z Tachova pozvaly, vede Markéta Pacnerová a jejich rozmanitost je obrovská. Jedna skupinka MDance, jak se skupiny jmenují, jsou opravdu malé mažoretky a druhá už zkušené dospělé tanečnice. A aby ten repertoár choreografií byl co nejvíce rozmanitý, pozvaly jsme si ještě dvě skupiny děvčat z DDM Stříbro, které vede Jitka Zaoralová,“ uvedla Merglová s tím, že akci skvěle uváděla její maminka Hanka.
Ta za celý večer postupně vyzpovídala všechny trenérky a choreografky a představila jejich úspěchy z uplynulého školního roku. Připomněla také říjnovou akci loňského roku, kdy byl pořádán charitativní taneční večer, na kterém byl předán výtěžek z prodeje benefičních kalendářů a dobrovolného vstupného na pořízení speciálně upraveného auta pro postiženého Filípka Směšného z Ostrovců.  Ti si auto přivezli právě v pátek 25. května, kdy se taneční večer konal.  „Musím zhodnotit akci, jako velmi povedenou. Sál praskal ve švech, shlédli jsme spoustu krásných choreografií a opět jsme se poznali s novými lidmi. Jedním z dalších cílů našich akcí je právě sdružování dětí, lidí a skupin. Akci uzavřeli všichni tanečníci společně na tanečním parketu, kde si společně zatančili choreografii na populární písničku Sofia. Poté následovala sekce několika písniček, kdy si všichni mohli společně zařádit na parketu. Každá taková akce, kterou pořádáme, se neobejde bez týmu lidí, kteří do toho jsou naplno. Proto bych nyní chtěla poděkovat městu Černošín a TJ Sokol Černošín za podporu a zastřešení. Klukům z RN produkce za  báječný zvuk a světla. Jakubu Medňanskému a Tondovi Kastenovi za foto a video. Martinám Janotové a Sihelské z Infocentra za pomoc a propagaci. Kolektivu z motorestu Vlčák za zajištění baru, Hance Merglové za super moderování. Jeden z největších díků patří všem tanečníkům a jejich vedoucím, kteří dorazili a utvořili skvělou atmosféru tohoto večera! A v neposlední řadě bych ráda poděkovala všem divákům, rodičům, kamarádům a známým, kteří se přišli na tanečníky podívat a podpořit je. Moc si vážíme všech, kteří se s námi zapojují do projektů a akcí. Zároveň doufáme, že s námi zůstanete co nejdéle,“ dodala závěrem Veronika Merglová.
MarS
Foto: Jakub Medňanský