Amátovka to ve Vlčáku rozjela

  • Amátovka to ve Vlčáku rozjela
Kapela Amátovka potěšila v černošínském Vlčáku. Tančit a zpívat přijeli lidé ze širokého okolí. Za rok oslaví kapela skvělých padesát let své činnosti, za což jim patří velký dík od všech fanoušků.

Narozeniny oslaví právě s vámi! "My si velice vážíme našich fanoušků, kteří za námi jezdí z různých míst, chodí za námi, povídají si, zpívají. A to už 49 let, za rok oslavíme krásné kulaté narozeniny," uvedl kapelník Josef Konstantinovič.

Tato malá dechová hudba byla založena v roce 1975 při výrobně hudebních nástrojů Amati Stříbro, převážně z muzikantů a zaměstanců závodu, tehdejším ředitelem podniku Františkem Bínou. Časem převzal žezlo František Šiška a v roce 2002 se stal kapelníkem Josef Konstantinovič, který byl i u zrodu kapely. Za 40 let existence procestovala kapela prakticky celou českou vlast a také část Evropy, zejména Německo a Rakousko.

Za 40 let se v kapele vystřídalo mnoho muzikantů, z původní sestavy patnácti členů už v kapele není nikdo, v posledních dvou letech se kapela výrazně omladila a nyní hraje v sestavě devíti muzikantů a dvou zpěváků. Se změnou muzikantů přišla i změna repertoáru a kapela více zařazuje i "nedechovkové" skladby, kterými se snaží oslovit širší okruh posluchačů a hlavně mladší generace.

Martina Sihelská

Info o kapele a celá fotogalerie zde: Amátovka v Černošíně


Partneři