BESEDOVALI S GEOLOGEM

  • BESEDOVALI S GEOLOGEM
Přednáška geologa Petra Rojíka z Rotavy se konala v černošínském muzeu už podruhé. Druhou část si totiž vyžádali sami posluchači z první besedy.
Přednáška Neklidná Země pod našima nohama, zavedla diváky  i do našeho kraje, do tajemného nitra země, do přítomnosti i minulosti.  Posluchači se dozvěděli, proč i v našem okolí bývají zemětřesení, jak vůbec vznikly sopky, co jsou to mofety, hydrotermální vývěry a posuny ker.
 
Petr Rojík představil také aktuální výsledky badatelů mezinárodních týmů. „Když jsem viděl venku to nádherné slunečné počasí, tak jsem se opravdu bál, že nikdo nepřijde. A tak mě účast mnoha zájemců mile překvapila. A když beseda skončila, lidé neodcházeli, ještě se ptali na spoustu věcí a hledali jsme v mapách různé lokality, vysvětlovali jsme si. Byl to skvělý víkendový večer a moc děkuji černošínskému muzeu za takové možnosti,“ uvedl Petr Rojík, který také pracuje v muzeu, a to v sokolovském.
 
Mezi posluchači byla také Jitka Mudrová z Plzně. „Spojila jsem přednášku spolu s návštěvou rodič v nedalekém Stříbře. Navíc jsem černošínské muzeum už dlouho měla v plánu i jako na prohlídku, takže se to takto krásně sešlo. Musím říci, že beseda s panem Rojíkem byla úžasná, dokáže všechny posluchače úplně pohltit a nadchnout, jeho vědomosti jsou snad nezměrné,“ chválila si osobní setkání s geologem  Rojíkem plzeňská Jitka Mudrová.
 
MarS

Partneři