Besedovali s ornitologem

• Besedovali s ornitologem
Jaké opeřence můžete potkat na Tachovsku? To se dozvěděli návštěvníci, kteří přišli na besedu do černošínského muzea a seznámili se s ornitology Růženou a Karlem Machačovými.
Muzeum Černošín pozvalo zájemce na přednášku pod názvem Ptáci Tachovska. Akce se konala ve středu od 17 hodin a přednášet přijel ornitolog Karel Machač se svou manželkou Růženou, která byla nejen technickou podporou, ale také doplňovala další informace. Návštěvníci se tak dozvěděli mnohé, například proč kukačky snáší do jiných hnízd, kteří dravci raději ryby a kteří myši, proč dříve lidé křížili mezi sebou pěvce a mnoho dalšího. "Návštěvníci muzea byli pozorní, líbilo se mi, že se i zapojili a měli nějaké dotazy. Rádi jsme do Černošína zavítali, tamní muzeum je velmi hezké a třeba se tam zase někdy opět potkáme," uvedl Karel Machač.

Mezi posluchači byl také černošínský Josef Konstantinovič. "Já si tu výpravu opravdu užil, dokonce se myslím, že to bylo tolik informací, že bych to spíše rozdělil na dvě tři přednášky, abych si vyslechl o každém ptačím druhu více. Vždyť, člověk to ani nezná, že se mapuje cesta orla, díky batůžku, nebo, že nám tu poskakuje více druhů vrabců, že havran má jiný zobák a tak dále. Takové přednášky vítám, klidně by jich mohlo být v muzeu více," chválil Konstantinovič. Černošínské muzeum skutečně do budoucna plánuje další přírodovědné akce.