BĚŽELI ZÁVOD KOLEM VOLFŠTEJNA

• BĚŽELI ZÁVOD KOLEM VOLFŠTEJNA
POMOC. To byl hlavní důvod, proč se malí i velcí závodníci postavila na startovní čáru Běhu pod Vofštejnem.

Už druhý ročník Běhu pod Volfštejnem se konal v sobotu 12. května v Černošíně. Start byl u tamního motorestu Vlčák, na trať se postavily čtyři desítky sportovců. Startovné bylo dobrovolné a celý výtěžek putuje do Tachova, jak uvedla Juliana Rampich Hamariová. „Tuto akci pořádá Farní sbor ČCE v Černošíně ve spolupráci se skautským oddílem Ichtys. Cílem je získat pomoc pro mobilní tachovský hospic sv. Jiří. Takže veškerý výtěžek jim předáme,“ uvedla Rampich Hamariová.

Závodníci byli rozděleni do čtyř kategorií, nejmladší závodníci běželi 250 metrů, mladší a starší žáci pak 2,2 kilometru a na dospělé sportovce čekal okruh do kopce kolem hradu Volfštejna v délce 5,45 kilometrů.
Nejmladší účastnicí byla čtyřletá Sofinka Čekanová. „Běželo se mi dobře a běžela jsem sama s kamarády. Táta s mámou také běželi, ale velký a dlouhý závod. Ten já budu běhat, až vyrostu,“ řekla malá běžkyně.

Ze Stříbra přijela běhat také Monika Soukupová. „Rok jsem neběhala, tak to jdu zkusit. Vždyť nejde o čas, ale o pomoc hospici. Trasa se mi moc líbila, běželo se přírodou kolem hradu, do kopce to bylo náročnější, ale pak už to šlo dolů kolem památníku. Jsem ráda, že jsem mohla podpořit dobrou věc,“ uvedla stříbrská Soukupová.

Celou akci moderovala Zuzka Součková, běžkyně, která má na svém kontě už tři knihy o běhání či běhu života, nechyběl ani hudební program s občerstvením a představením Hospicu sv. Jiří v Tachově.
Na místě se vybralo přes dva a půl tisíce korun, částkou 15 tisíc pak přispěla jedna firma z průmyslové zóny Ostrov.

> Záchranná služba Royal Rangers ,

> Děti z keramického kroužku pod vedením paní Ivety Zíkové – vlčí zuby a pamětní placky

> spisovatelka a běžkyně Zuzka Součková – všestranná podpora a moderátorka závodu

> skauti a skautky z oddílu Ichthys Černošín – dívky napekly sladkosti, chlapci značili trasy

> Hudební skupina: LUPENY – zhudebněné texty Josefa Kainara