Černošínské omalovánky

  • Černošínské omalovánky
Město Černošín vydalo u příležitosti pouti sv. Jiří, která se koná 27. dubna 2024, nové omalovánky.
Nejde však o klasické vymalovávání obrysů, zde jsou založeny originální skici talentované mladé malíčky a černošínské rodačky Adély Markové. Každý obrázek prý trvalý den a je tvořen mnoha obrysovými tahy. "Nápad na vytvoření omalovánek s černošínskou tématikou přišel původně od paní místostarostky Hany Merglové. Já jsem se toho s nadšením chopila, něco takového nám v Černošíně zatím chybělo a já jsem ráda za tu možnost se na tom podílet. V omalovánkách jsou zahrnuty černošínské památky i místní zajímavosti Každý z obrázků je doplněn také krátkým informativním textem, který představuje historii daného místa a někdy může i odpovědět jakými barvami se dá obrázek vybarvit. 
Pravděpodobně nedokážu přesně říci jak dlouho trvalo omalovánky nakreslit, u z obrázků se to liší, někdy se podaří říct na první pokus, a někdy dokola muchlám, ale bych, že jsem nikdy nekreslila víc jak jeden den," smála se třiadvacetiletá studentka historických věd Adéla Marková, která už v Černošíně měla i výstavu svých obrázků.
Město Černošín je na každé takové novinky hrdé. "Je potřeba pomáhat podobným nadaným rodákům, myslím, že každý, kdo si omalovánky koupí, bude nadšený. Ke koupi budou i ve stánku na naší sobotní pouti sv. Jiří," uvedla starosta města Vladimír Krejča.

Martina Sihelská

Fotogalerie


Partneři