Kresby Adély Markové zdobí vestibul radnice

  • Kresby Adély Markové zdobí vestibul radnice
Velmi zajímavou výstavu pod názvem JEN TAK PRO RADOST, můžete obdivovat do konce června u vstupu do budovy Městské radnice v Černošíně.

Zajímavou výstavu můžete vidět ve vstupním prostoru na Městský úřad v Černošíně.
Detailní kresby tam zapůjčila velmi nadaná studentka historie na Filosofické fakultě ZČU v Plzni Adéla Marková z Černošína. Výstava nese název Jen tak pro radost. Na první pohled se zdá, že jde o perokresbu, ale ve skutečnosti jde o úplně jinou techniku. "Používám na kresbu fixy, nebo centropen s velmi slabým hrotem. Nemohu přesně říci, jak se u mě ta láska ke kresbě objevila. V dětství jsem vyzkoušela mnoho koníčků od sportu, přes hru na hudební nástroje až po zpěv ve sboru. V žádné z těchto aktivit jsem ale nedokázala vyjádřit samu sebe tak jako v kreslení, ke kterému jsem se dostala náhodou před pár lety během “nudných“ hodin chemie a matematiky, při kterých jsem si kreslila a čmárala na okraje sešitů. Minulý rok jsem měla svou první výstavu a od té doby jsem vděčná za příležitosti sdílet své obrázky s více lidmi,"  říká dvacetiletá Adéla Marková. 
.
Kresby jsou plné jemných detailů, které navazují na další obrázky různých témat, v jednom dokážete společně najít například květiny, zvířata, geometrii, části těl.  "Některé obrázky mi jdou rychle, u některých strávím hodiny, dny i týdny. Nechávám tomu volný průběh," říká s úsměvem studentka.
Nevšední výstava bude k vidění do konce června.

Martina Sihelská


Partneři