Od Napoleona k železnici

  • Od Napoleona k železnici
Od Napoleona až k železnici a ještě kousek dál, tak se jmenovala tématická přednáška, která se konala v černošínském muzeu.

Více než tři desítky posluchačů naslouchaly bohaté historii města od roku 1800, kterou jim přednášel černošínský rodák Miroslav Cvrk. Ten postupně vyprávěl roku po roku a u roku 1930 po hodinu a půl dlouhé přednášce došlo s posluchači k dohodě, že bude v únoru pokračování. "Mně se moc líbilo, jak se posluchači dokázali i zeptat na určité domy a zajímavosti, že se zapojili. Trošku mě mrzelo, že tu je malý prostor a několik návštěvníků stálo na chodbě za dveřmi, ale nikdo nikdy neví, kolik lidí dorazí. Každopádně městu za tuto příležitost děkuji a těším se na viděnou v únoru," usmíval se Cvrk.
Na Miroslava Cvrka se přišel podívat i Cvrček, tedy Jaroslav Cvrček z Černošína. "Mě historie našeho města moc zajímá, a když je podobná přednáška, rád chodím. Dozvěděl jsem se tu spoustu novinek o místních domech a cestách a je toho tolik, rád bych přišel i na pokračování," uvedl Cvrček.
Mars


Partneři