Oslava 30 Spolku pro záchranu Volštejna

• Oslava 30 Spolku pro záchranu Volštejna
Už 30 let funguje Spolek pro záchranu hradu Volfštejna. A tak byla oslava, hudba i dort!
Dravci, výstava, hudba  - takové byly Oslavy spolku pro záchranu hradu Volfštejna, který funguje už 30 let. K výročí nebyl jenom dort s obrázkem hradu Volfštejna, ale také koncert Argemy, letové ukázky dravců, gotický turnaj pánů z Volfštejna, šermdivadlo, nebo i ukázka historického spodního prádla či přileb. To vše ještě doplnila výstava spolku v muzeu, kde byly různé artefakty, dokumenty a fotografie, které k historii spolku patří. "Výstava byla na 15 panelech, tedy co panel, to dva roky naší činnosti. K tomu ještě nějaké nálezy z hradu. Co se týče programu, tak lví podíl na něm má Město Černošín, ale také moderátor Libor Marek, který sezval výborné účinkující, Například Zlatý grál z Tachova, či divadlo Clatonia z Klatov, úžasné doplnění byly ukázky dobového oblečení, také přehlídka přileb a historického spodního prádla, velký ohlas měly také i letové ukázky dravců," uvedl předseda Spolku pro záchranu hradu Volfštejna Václav Menčík, kterému se skoro zaleskl slzy v očích, když mu z města přinesli velký dort s obrázkem hradu.
Oslavy trvaly tři dny, zahájil je v pátek večer koncert skupiny Argema. "No, to jsme si užili, takové akce můžou být častěji, rádi opět přijedeme. A je fajn, potkat tolik známých, až od Domažlicka jsme tu měli kamarády, bylo to fajn setkání," uvedli manželé Leopoldovi z Kokašic.
Po sobotním programu pak následovaly nedělní prohlídky hradu s výpravou. "Výpravy děláme samozřejmě i další dny v roce, nejenom v rámci oslav. Pokud by měl někdo zájem o komentované prohlídky hradu, doporučuji první týden v srpnu, kdy by se tu náš spolek měl opět zdržovat," dodal závěrem Václav Menčík.