TANČILI POD ŠIRÝM NEBEM!

  • TANČILI POD ŠIRÝM NEBEM!
Na černošínském náměstí pod kostelem sv. Jiří se konal Taneční večer pod širým nebem. Pořadatel byla místní taneční skupina 11Stars pod vedením Veroniky Merglové.
 Její pozvání přijaly i tanečnice ze Stříbra a Tachova. „Letos se zde představily všechny černošínské taneční soubory – MiniStars, LIttleStars a skupina 11Stars. Dále nás navštívily naše kolegyně ze stříbrské taneční skupiny SilverGirls, která funguje pod taktovkou Jitky Zaoralové. Jitka u nás byla s děvčaty již po několikáté, takže jim Černošín rozhodně není cizí. Dovezla čtyři taneční skupiny a jedno duo. Úplně poprvé k nám přijely tanečníci ze stříbrského a tachovského DDM. Skupinka z DDM Stříbro, která společně tančí teprve od září, pod mým vedením, přivezla hned dvě choreografie. Skupinka z tachovského DDM, která společně tančí také první rok, přivezla velmi výrazovou choreografii. Tuto skupinu vede Kateřina Krejsová, zkušená tanečnice a choreografka. Bohužel nám letos chyběly tachovské mažoretky, které společně se svou vedoucí Markétou Pacnerovou tančily na svém Závěrečném večeru mažoretek v Tachově,“ uvedla Merglová.
Celkem bylo v Černošíně k vidění 10 tanečních skupin a 14 choreografií.
„Bylo to rozmanité. Diváci viděli mnoho různých stylů – např. Scénický tanec, Cheerleading, Hip Hop, Gymnastika, Akrobacie. Počasí nám přálo, myslím, že se nad námi někdo slitoval, jelikož věděl, že bychom to v tom horku jen těžko utančily, tak se nám na začátek představení hezky zatáhlo, vzduch byl příjemný a tančilo se báječně. Dnes už mám pocit, že celé představení trvalo snad jen pět minut, jelikož to velmi rychle uběhlo. Děti předvedly vše, co si za celý školní rok nacvičily a moc se jim to povedlo. Bylo zde vidět mnoho spokojených dětských tváří a spousta úsměvů. A podpořili nás i diváci.  Najednou bylo, naše jindy tiché náměstíčko, plné života,“ říká vedoucí Veronika Merglová.
 
MarS
 

Foto: archiv Jakub Mědňanský

Fotogalerie


Partneři