V Černošíně máme knihobudku!

  • V Černošíně máme knihobudku!
Půjčit si jakoukoliv knihu a po přečtení ji vrátit, tak to běžně chodí ve veřejných knihovnách.
V poslední době se rozmnožily i tak zvané knihobudky, kdy si na určitém místě mohou lidé půjčit bez jakýchkoliv závazků a zase ji vrátit. Někde si ji mohou nechat a dát za ní do knihobudky i jiný kus. 

V Černošíně funguje veřejná knihovna jednou týdně. A nyní knihy nabízí i regál, který je umístěný u schodiště v prostoru nákupního střediska na náměstí. To je otevřeno šest dní v týdnu, lidé tak mají možnost si knihy vyzvednout při cestě na nákup. "Jde vlastně o malou veřejnou knihovnu. Knihu si lidé mohou půjčit, vzít, vyměnit, vložit jinou. Knihobudka vznikla díky šikovným rukám naší Lízy Honomichlové a knihy nám dodal pan Miroslav Koutecký z Černošína, oběma patří dík. Prvotní ohlasy na umístění knihobudky do prostor nákupního střediska COOP v Černošíně jsou pozitivní. Věřím, že bude plnit účel, za kterým byla vyrobena a nesetká se s útokem vandalů," uvedla místostarostka Černošína Hana Merglová.

Při cestě z obchodu se u knihobudky zastavil Milan Nouzovský. "Je to výborný nápad.Já jsem si to tam prohlížel s Hankou a vzali jsme si domů knihu Praha před sto lety, je úžasná. Máme doma také nějaké knihy, které už nečteme, tak sem rádi něco dodáme," řekl Nouzovský.

Martina Sihelská

Fotogalerie


Partneři