Vánoce zahájeny! Koček plný dům!

• Vánoce zahájeny! Koček plný dům!
Desítky kočiček přepadly naše muzeum a usadily se na stromečku, oknech, stolech i ve skříních. Čekají na vaši návštěvu!
Černošínské muzeum se vrhlo na netradiční vánoční výstavu, kdy vánoční stromeček a celá jedna místnost je plná koček. A to nejde jen o vánoční dekorace, ale také o obrazy, sochy, šperky, pohlednice, tužky a mnoho dalších věcí. A proč zrovna samé kočky?  Muzeum vzniklo před šesti lety a každé Vánoce má jinak tématické. "Nikdy se neopakovaly, vždy byly ozdoby na stromečku jiné. Letos jsou tématem kočky, ale měli jsme také Vánoce zvonečkové, andělské, betlémové, historické či knoflíkové. A vždy k tomu náleží i dekorace okolo. Každé téma si najde své obdivovatele a kočky  se asi budou nejvíce líbit dětem," uvedla místostarostka Černošína Hana Merglová.

Na výstavě se podílely tři autorky, ale protože se o výstavě dozvěděli až v hlavním městě, doputovala do černošínského muzea také zásilka z Prahy. "Dal mi to můj kolega z práce, když zjistil, co bude v Černošíně za výstavu, vzpomněl si, že má doma kočičí vykrajovátka a hned udělal perníčky, které zabalil a poslal do výstavy pro radost. Dala jsem je tam na stromeček," usmívala se černošínská Hana Bernhardtová, která zásilku od svého kolegy Karla Bartyzala dovezla.

Výstava potrvá do konce ledna, otevřená je od úterý do soboty od deseti do šestnácti hodin, více informací na tel: 606 370 225

(čtvrtky a pátky je nutné si domluvit telefonicky na tel: 736 417 706)

Současně s kočkami je k vidění také nová expozice historických nálezů z Černošínska od pana Jaromíra Lajbla. Ta měla začít v říjnu, ale muzeum muselo zůstat zavřené. Takže první návštěvníci teprve začínají chodit.

Protože betlém byl vystaven vždy na vánoční koncert v kostele svatého Jiří, zůstal by letos v krabici. Koncert byl kvůli koronavirovým opatřením zrušený. A tak došlo na improvizaci. Betlém se dostal za výlohu stánku u autobusové zastávky. Večer nad ním září hvězda a doplňuje tak celkový pohled na vánočně ozdobené náměstí.

ZDE SI POSLECHNĚTE CELOU ZVUKOVOU REPORTÁŽ:
.
(moje služby jsou úterý + čtvrtek + soboty v sudém týdnu od 10 do 16 hodin!)
VIDEO POHLED ZDE: