Velikonoční výzdoba v Černošíně

• Velikonoční výzdoba v Černošíně
Velikonoční výzdoba v Černošíně je velkou atrakcí, u jeden a půl metru vysoké slepičky s kuřátky na náměstí se stále houfují děti i turisté.
K tomu jsou v truhlících nejen květiny, ale také vajíčka, obrázky, a dřevění ušáci. "O krásnou výzdobu se nám postarali nejen pracovníci města, ale především také děti z mateřské školy a základní školy. Moc jim děkujeme za tak úžasný nápad a výtvory," vzkazuje místostarostka Černošína Hana Merglová.

Pro děti ze školy to prý byly skvělé hodiny a do výroby se mimo vyučovací hodiny tříd, jak vysvětlila učitelka Vlasta Andšová. "Celkem jsme na výrobu slepičky, která má asi metr a půl, potřebovali všichni několik hodin, při čemž každá třída měla na starosti jinou část. Sedmáci nám vypletli slípku, mladší žáci pak dělali bambulky do hnízda, deváťaci tvořili hlavu, a to motáním sena , jako se kdysi tvořily včelí úly. Další třída zase vyráběla kuřátka do hnízda," vysvětlila kuřátka Andršová.

K jaru patří i velikonoční výstava - v černošínském muzeu právě hostí výstavu BÁRY VEJCE - kde najdete v expozici na 400 vajíček malovaných několika technikami. Své obrazy na stěnu i na skořápky vytvořila tachovská umělkyně Bärbel Jílková.