Za zrcadlem na úřad

• Za zrcadlem na úřad
Novou výstavu fotografií můžete vidět v prostoru Městského úřadu v Černošíně. Své snímky vytvořené jak fotoaparátem, tak mobilním telefonem, zapůjčil skapecký Jan Pakosta.
Fotografie zachycují převážně stromy v prostoru jiným pohledem. "Výstava nese název Za zrcadlem. Fotografie jsou vytištěny na plastovém podkladu, proto byly i na venkovní výstavě. Snímky jsou z různých míst Tachovska, pořízené většinou při nějaké procházce, například v Sedmihoří, nebo v okolí, někdy i zastavím autem na nějaké cestě, abych mohl něco zajímavého, co mě upoutalo, cvaknout. Fotografie jsou buď bez úprav anebo také digitálně upravovány," uvedl fotograf Jan Pakosta.
Jan Pakosta je profesionální fotograf je původem z Prahy, kde prožil dětství, ale osud jej přivál na západ Čech, nyní žije v malé obci Skapce. Narodil se skutečně na Veliký pátek, a jak sám s nadsázkou říká, to se otvírají poklady, takže on prostřednictvím čočky teď vydává ty své. "Snažím se, aby mé fotografie neměly jen dokumentární charakter. Pokouším se o "trochu jiný pohled na svět", který vychází z mých osobních zkušeností se světem, z mého pohledu na svět. Od roku 2010 jsem členem Svazu českých fotografů,"  dodal Pakosta.
Výstava Za zrcadlem zůstane v průchodu Městského úřadu v Černošíně až do 31. ledna.