Betlémské světlo přivezli v sobotu 23. prosince k večeru na černošínské náměstí skauti a skautky z oddílu Ichtys Černošín, který vede čtvrtým rokem Lukáš Vávra.

V páteční podvečer 15. prosince se v černošínském kostele konal Vánoční koncert, ve kterém vystupovaly děti z černošínské základní školy pod vedením Nadi Pézlové a Jiřiny Ilyas, pak Píšťalky Dany Steinerové a o závěr hudebního večera se postaral plzeňský malý lidový soubor MLS pod vedením Miroslava Šimandla.

Předvánoční odpočinek s klasickou ruskou pohádkou

Čerti vylezli z děr a doufali v úlovek v Černošíně. Nakonec ale odtáhli s prázdnou...

Už od posledního listopadového nedělního večera září na černošínském náměstí vánoční strom.

V sobotu 18. listopadu odpoledne se konala v Černošíně výtvarná dílna pro děti i dospělé. Dílničku vedla Petra Rumlerová z Černošína.

Den boje za svobodu a demokracii slaví každoročně i Černošín.

Farní sbor Stříbro a Farní sbor Černošín se letos už podruhé zapojují do celorepublikové charitativní akce Diakonie ČCE pod názvem Krabice od bot.

Několik měsíců píši o devítiletém Filípkovi, o chlapci, který v batolecím věku zůstal po chirurgickém zákroku trvale postižený.

V pátek 20. října se kromě voleb konal také koncert Martina Maxy v černošínském kulturním domě, kterého na kytaru doprovázel také Tomáš Mohr z Prostějova. Jak zpěvák na pódiu přiznal, pokaždé má před publikem trému, které se prý asi nikdy nezbaví, ale posluchači jej podpořili.

V Černošíně hlídá komisi kocour Mourek, ale volit prý nemohl.

V černošínském muzeu byla v pondělí zahájena výstava fotografií Moniky Šavlové z Kladrub a Štefana Kučíka ze Stříbra.

Černošín – Jazzový koncert, Benefiční taneční večer, speciální účet, kalendáře, to vše bylo připraveno pro pomoc rodině Směšných z Ostrovců, kteří nutně potřebují vůz speciálně upravený s nájezdem pro invalidní vozík pro svého vážně postiženého synka Filipa. Vyvrcholením sbírky byl v pátek 13. října Benefiční taneční večer, na který byli pozváni přispívající lidé a organizace.

Černošín – V pátek 20. října přijede do černošínského kulturního sálu zazpívat zpěvák Martin Maxa. Tachovský region prý dobře zná a má tam už mnoho přátel. Dokonce slíbil i autogramiádu a fotografování. A ochotně si našel i čas na pár otázek.

.... v celostátní soutěži Informačních center.

Stříbro – V pátek 6. října se ve stříbrském kostele Nanebevzetí Panny Marie se konal Jazzový koncert, ve kterém zazářili skvělí muzikanti. Hudební akci připravili Dolníci města Stříbra společně s Muzeem minerálů Duchmaus Stříbro.

V sobotu 30. září se na zřícenině hradu Volfštejna na Vlčí hoře u Černošína děly neobvyklé věci. Po lese se procházelo osm desítek svatebčanů, kteří přišli na svatbu Lucii Koutecké a Ondřeji Volfovi.

Ostrovce – Už od počátku léta se lidé z Černošínska zapojili do charitativní akce pro Filipa. Devítiletý Filip je po zdánlivě nenáročném zákroku v nemocnici ochrnutý a retardovaný. Jeho zdravotní stav se moc nelepší.

Letos se už potřetí konala otevřená animační dílna pro malé i velké zájemce. Akci animování podpořil Mikroregion Konstantinsko- lazeňsko v rámci grantového programu Haranti,a to ve spolupráci s městem Černošínem.