Černošínské děti se o prázdninách nenudí, neustále jsou pro ně připraveny nějaké aktivity v parku u tamního Infocentra.

Původní černošínský hřbitov bude opět připomenut, a to nejen novou informační tabulí, ale také velkým dřevěným křížem a deseti původními náhrobky.

Na dvoře domku u černošínského náměstí je velký skleník. A ve skleníku nejsou papriky ani rajčata, dokonce ani okurky ne. Jsou v něm samé kaktusy, od miniaturních až po jeden asi metr sedmdesát vysoký. Rudolf Marek své kaktusové království založil v roce 2004 a dnes je obývá přibližně tisíc kaktusů.

Na dvě desítky historických vozidel přijelo na černošínské náměstí

Dřevěné i mechanické hračky z druhé poloviny 20. století budou k vidění od úterý 19. května v černošínském muzeu.

Firma Ideal Automotive Bor s.r.o. darovala do Černošína vitamíny pro seniory v tamním domě s pečovatelskou službou.

Sáhněte si na kámen z Vlčí hory a vezměte si energii, kterou potřebujete!

My to dáme i s rouškami!

O více jak stoletých stromech, jedinečných velikánech či různě pokroucených stromech se dozvěděli posluchači v Černošíně v salónku Motorestu Vlčák.

Od Napoleona až k železnici a ještě kousek dál, tak se jmenovala tématická přednáška, která se konala v černošínském muzeu.

V polovině ledna byla v černošínském muzeu zahájena výstava pod názvem Historie dámské módy.

Samá slova chvály zněla v černošínském kostele při odchodu z Adventního koncertu Báry Zemanové.

Nejen pro seniory byl Adventní koncert v knihovně DPS v Černošíně.

Vánoční strom už svítí do dálky a s ním i další výzdoba města.

Knoflíkování začalo v muzeu - je tam na 200 kilogramů knoflíků!

Jak se ve středověku razily groše? To byla téma, které přilákalo dvě desítky zvědavců do černošínského muzea.

Téměř pět desítek deskových her si mohli zahrát zájemci v Černošíně.

Svatomartinský průvod s lampióny prošel Černošínem v sobotu 9. listopadu.

Obrazy do muzea přivezly Jarmila Krynická, Lenka Vokrojová a Věra Matoušková.

I na nejmenší živočichy myslíme v Černošíně. Děti za pomocí Lízy připravily krásný velký hmyzí dům!