Velikonoční výzdoba v Černošíně je velkou atrakcí, u jeden a půl metru vysoké slepičky s kuřátky na náměstí se stále houfují děti i turisté.

Kapela Amátovka potěšila v černošínském Vlčáku. Tančit a zpívat přijeli lidé ze širokého okolí. Za rok oslaví kapela skvělých padesát let své činnosti, za což jim patří velký dík od všech fanoušků.

Jaké opeřence můžete potkat na Tachovsku? To se dozvěděli návštěvníci, kteří přišli na besedu do černošínského muzea a seznámili se s ornitology Růženou a Karlem Machačovými.

V pátek 16. února to v naší mateřince v Černošíně znělo dětským štěbetáním, smíchem a zpěvem.

Černošínské muzeum hostí výstavu obrazů známého muzikanta Marcela Mersího Marka ze skupiny Děda Mládek Illegal Band.

Novou výstavu fotografií můžete vidět v prostoru Městského úřadu v Černošíně. Své snímky vytvořené jak fotoaparátem, tak mobilním telefonem, zapůjčil skapecký Jan Pakosta.

Fotografie, vějíře, slunečník i hůlky, které zapůjčila paní Chlebečková, děkujeme. To vše uvidíte v muzeu celé dva měsíce!

A je to tady, ačkoliv je Černošín znám po staletí, statut města získalo až v roce 1873. A to už je rovných 150 let, a to byl důvod k velké oslavě!

Návrat do minulosti se konal o víkendu na Tachovsku, kde si dali sraz majitelé historických vozidel.

Žáci Základní školy v Černošíně si konec školního roku zpestřili, přivezli totiž stříbro z Celostátního finále dopravní soutěže mladých cyklistů.

Už 17. ročník Chlebovomáslových slavností se konal u kapličky nad zaniklou osadou Záhoří.

Jak jinak zpestřit výuku, aby děti zaujala?

V sobotu se v Černošíně konala pouť sv. Jiří, která začal úderem 11. hodiny, kdy v kostele byla zahájena mše svatá.

Společné setkání Káva o páté s dobrou knihou se konalo v černošínské knihovně.

Škola - základ života, to bylo téma, na které si povídání v černošínském muzeu připravil pětašedesátiletý Jiří Bízek z Bezdružic.

Město Černošín má ve vstupním prostoru tamního úřadu novou výstavu.

Nová výstava obrazů a soch rodiny Rybeckých můžete vidět do konce února v černošínském muzeu.

Český rozhlas Plzeň přijel se svým pořadem Otázky Tondy Procházky do Černošína.

V kostele sv. Jiří v Černošíně se o třetím adventu konal Vánoční koncert.

Kávu o páté s dobrou knihou si mohli vychutnat posluchači v úterní podvečer v černošínské knihovně.