Obrazy do muzea přivezly Jarmila Krynická, Lenka Vokrojová a Věra Matoušková.

I na nejmenší živočichy myslíme v Černošíně. Děti za pomocí Lízy připravily krásný velký hmyzí dům!

A je po prázdninách a do školy nastupují noví prvňáčkové!

Modely autíček, co miloval každý tatíček!

Pravou nohou snad vykročili deváťaci z černošínské školy do další etapy svého mladého života!

Desítky dětí přijaly pozvání starosty Miroslava Plincelnera na pohoštění v rámci poděkování za jejich aktivity.

Vlčí hora u Černošína ukázala další květinové kouzlo – v lese rozkvetly vzácné lilie zlatohlavé.

Dětské divadlo Z bedny přijelo na farní zahradu černošínského muzea a pozvalo školky ze širokého okolí na pohádku, dětskou dílničku a také prohlídku muzea a putovní expozici starých panenek.

Na černošínském náměstí pod kostelem sv. Jiří se konal Taneční večer pod širým nebem. Pořadatel byla místní taneční skupina 11Stars pod vedením Veroniky Merglové.

Taneční skupina 11 Stars z Černošína získala další zajímavou zkušenost. Dívky se pod vedením Veroniky Merglové vydaly do Prahy na taneční Mia festival 2019 do Lucerny.

Svaz žen udělala radost milovníkům dechové hudby Amátovka. Ta hrála pro radost v černošínském motorestu Vlčák.

V Černošíně měla zastávku jednostopá i dvoustopá vozidla, která se přidala k osmému ročníku Májové jízdy historických vozidel.

V sobotu se v Černošíně konala pouť svatého Jiří, která byla dopoledne zahájena Mší svatou v tamním kostele.

Přednáška geologa Petra Rojíka z Rotavy se konala v černošínském muzeu už podruhé. Druhou část si totiž vyžádali sami posluchači z první besedy.

Do Chebu se na taneční soutěž vydaly malé tanečnice z Černošína pod vedením Veroniky Merglové. Šlo o postupové kolo taneční soutěže Mia Festival.

O víkendu se v černošínském motorestu Vlčák konala premiéra soutěže O nejchutnější moučník

V Černošíně se konala beseda se šéfredaktorem Českého rozhlasu Plzeň Petrem Handlem. Ten svému obecenstvu vyprávěl o zákulisí rozhlasu, o technice výroby programy, přivezl také video prezentaci.

V černošínském muzeu pořádali nevšední přednášku. Pozvání přijal historik Daniel Švec z Mariánských Lázní.

Černošínské muzeum zaplnili diváci, kteří se chtěli dozvědět něco o geologii. Někteří si i přinesli své nálezy z přírody, které nechali posoudit geologem Petrem Rojíkem z Rotavy na Karlovarsku.

V Českém a Slavkovském lese pracuje spolek dobrovolníků Záchranné služby Royal Rangers. V zimě se starají například o zraněné běžkaře a turisty, poskytují první pomoc a dopraví zraněného k sanitce, která se nemůže dostat do zasněžených míst.